Sammanfattning

Skydd och reservdelar till isborr för säkrare transport och hantering på isen. Passar de flesta vanliga dimensioner och modeller.

Produktinformation

FIBE Isborr Skydd är ett praktiskt universaltillbehör för dig som vill transportera och förvara din isborr på ett säkrare och smidigare sätt. Sortimentet omfattar både reservskydd och gummitroppar i flera storlekar, vilket gör det enkelt att hitta rätt skydd till just din borr.

De triangulära och rektangulära reservskydden täcker ett brett spann av borrdiametrar från 110 upp till 200 mm och skyddar både skäret mot slag samt din packning mot skador. Gummitropparna håller skydden på plats och minskar risken att de lossnar när du går mellan pimpelhålen. Med vingmuttrar till handisborr har du även möjlighet att byta utslitna detaljer och förlänga livslängden på din utrustning.

En enkel uppgradering för alla som gillar pimpelfiske och vill ha ordning och reda på prylarna, samtidigt som säkerheten på isen ökar.


  • Universalskydd som passar de flesta isborrar på marknaden
  • Reservskydd triangulära: 110–200 mm
  • Reservskydd rektangulära: 125/150 och 200 mm
  • Gummitropp: 110–150 mm
  • Gummitropp: 200 mm
  • Vingmuttrar till handisborr ingår i sortimentet
  • Skyddar skär och packning vid transport och förvaring
  • Passar utmärkt för pimpelfiske på isen
Visa mer Visa mindre

Frågor & Svar

Specifikationer

Relaterade Reportage & Guider

Det finns ännu inga blogginlägg kopplade till denna artikel.

Ingår i produktserien:

Se hela serien