Sammanfattning
Produktinformation
Da Crazy Bush är en bladed jig framtagen för predatorfiske i grundområden, gräsfläckar och strömmande vatten. Så fort betet landar i vattnet börjar det arbeta med kraftiga vibrationer som flyttar mycket vatten och ger tydlig respons i klingan, så att du lätt känner gången under invevning.
Den rostfria stålwireramen ger stabilitet och tål tuffa tag från gädda, abborre och gös. Kroken är smidd i high carbon-stål med svart nickel-finish för bra styrka och pålitlig krokning även vid hårda hugg.
Det unika Bait-Lock-systemet med fästöga låter dig låsa fast ditt trailerbete ordentligt, så det sitter kvar även vid många kast och hårda hugg. Samma fäste ger dig möjlighet att enkelt addera en trekrok, extra vikt eller ett blade för att justera djup, profil och ljud efter förhållandena.
Ett mångsidigt bete för dig som vill täcka vatten effektivt och trigga predatorer med mycket rörelse och vibrationer.
- Typ: bladed jig för predatorfiske
- Rostfri stålwireram
- High carbon-smidd stål-krok
- Svart nickel-finish på krok
- Bait-Lock-system för säkring av trailerbete
- Fästöga för extra trekrok, vikt eller blade
- Omedelbar vibrerande gång vid kontakt med vatten
- Lämplig för abborre, gädda, gös och andra rovfiskar
Frågor & Svar
Specifikationer
| Art: | Abborre |
| Betesfärg: | Ayu , Bone , Firetiger , Red Craw , Roach , Wagasaki |
| Vikt: | 10 g , 15 g , 20 g |















